Leasa bil

Leasing är för dig som inte vill äga din bil, oavsett om det är din privata bil eller en företagsbil. Som en bonus får du bättre koll på bilkostnaderna under leasingavtalets löptid. Det finns flera olika varianter av leasing för att passa ditt behov eller önskemål. Läs mer nedan eller kontakta någon av våra säljare så hjälper de dig att hitta bästa lösningen.

För dig som privatperson

För dig som har tjänstebil eller företagsbil

 

Vi gör det enkelt för företag att hitta rätt tjänstebilar
Det finns en hel del utmaningar för företagare när det kommer till tjänstebilar. Man ska ta hänsyn både till företagets kriterier och förarens förväntningar samtidigt som det är en hel del frågor man behöver ställa sig. Vilka bilar ska man välja – el eller laddhybrid? Hur ska min personal kunna ladda bilen hemma och på jobbet? Hur kör mitt företag? Vad är vårt egentliga behov? Vi hjälper er med allt från rådgivning och paketerade finansieringslösningar till att fram en bilpolicy.  Vår Key Account Manager, Ola Rylander besöker gärna ert företag och informerar om våra lösningar för företagsbilar och tjänstebilar. Kontakta honom på 0243-25 77 59 eller ola.rylander@rebil.se

Ola Rylander, Key Account Manager

 

Kontaktpersoner

Gustaf Wahlberg

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 09

gustaf.wahlberg@rebil.se

Hogir Oguz

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 87

hogir.oguz@rebil.se

Hassan Madi

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 04

hassan.madi@rebil.se

Magnus Gråbo

Nybilsansvarig

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge Falun

023-588 69

magnus.grabo@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 15

mattias.zetterqvist@rebil.se

Thomas Warnerfjord

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

thomas.warnerfjord@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 04

asa.landstrom@rebil.se

Fredrik Gråbo

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 13

fredrik.grabo@rebil.se

Magnus Nyström

Marknadschef/Försäljningschef

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se