Billeasing

Med Volvo Billeasing slipper du alla avgifter och betalar leasingavgiften rätt och slätt. Du har stora möjligheter att lägga upp leasingen så att den passar din situation. Billeasing är en förmånlig finansieringsform för företagsbilar eftersom du kan dra av halva momsen. Kostnaden är dessutom fullt avdragsgill mot företagets resultat. Era behov styr avtalstiden med lämpligt restvärde. Helt enkelt ett tryggt och ekonomiskt val för ditt bilinnehav. Dessutom får du många andra fördelar, till exempel rabatt på Volvia Företagsförsäkring och möjlighet att få alla bilkostnader på en faktura via Volvokort.

FÖRDELAR MED VOLVO BILLEASING

  • Inga uppläggnings- eller aviavgifter
  • Alltid premierabatt på Volvia Företagsförsäkring
  • Du väljer själv om leasingavgiften ska baseras på fast eller rörlig ränta
  • Välj till ett trygghets- eller serviceavtal kopplat till bilen
  • Alla kostnader på samma faktura som leasingavgift, försäkringspremie, serviceavtal, drivmedel och förbrukningsmaterial

Läs mer om leasing genom Volvofinans eller kontakta våra säljare som hjälper er med bilaffären, serviceavtal, försäkring och den bästa finansieringslösningen. Vi erbjuder en bra totallösning för ert företag så att ni kan fokusera på er verksamhet.

Kontaktpersoner

Gustaf Wahlberg

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 09

gustaf.wahlberg@rebil.se

Hogir Oguz

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 87

hogir.oguz@rebil.se

Hassan Madi

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 04

hassan.madi@rebil.se

Magnus Gråbo

Nybilsansvarig

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge Falun

023-588 69

magnus.grabo@rebil.se

Hans Hedlund

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 47

hans.hedlund@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 15

mattias.zetterqvist@rebil.se

Thomas Warnerfjord

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

thomas.warnerfjord@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 04

asa.landstrom@rebil.se

Fredrik Gråbo

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 13

fredrik.grabo@rebil.se

Magnus Nyström

Marknadschef/Försäljningschef

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Joakim Waksam

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 21

joakim.waksam@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se