Prenumerera på bil

Prenumerera på din Volvo

Care By Volvo. Visste du att du kan välja att prenumerera på din bil? Ett tryggt och flexibelt sätt att köra Volvo. Tryggt med stadig ekonomi för allt som rör bilen. Flexibelt så att du kan ändra det utefter livets behov och förändringar. Till skillnad från köp och leasing betalar du ingen kontantinsats och har ingen fast bindningstid. Du kan byta bil eller avsluta din prenumeration med 3 månaders uppsägningstid. Månadsavgiften täcker det viktigaste och du får inga oväntade kostnader. Det du får är ett tryggt bilägande till en fast månadsavgift.

Detta ingår i abonnemanget:

  • Helförsäkring
  • Service och underhåll
  • Normalt slitage
  • Vägassistanstjänst dygnet runt
  • Ersättningsbil
  • Tillgängligt kundcenter
  • Volvo On Call
  • Besiktning
  • Garanti
  • Flexibel körsträcka
  • 3 månaders uppsägningstid

 

Exempel på bilmodeller och priser:


Volvo C40 Recharge el
Från 7 790 kr*/mån

 


Volvo V60
Från 5 990 kr/mån

 


Volvo V90
Från 6 390 kr/mån

 


Volvo XC40
Från 4 590 kr/mån

 


Volvo XC60
Från 6 590 kr/mån

 

*Frånpris C40 Recharge gäller för 36 månaders bindningstid. 3 månaders uppsägningstid gäller inte för erbjudanden med en fast bindningstid. Fordonsskatt, fortkörningsböter, trängselskatt, parkeringsböter samt förbrukningsartiklar som bränsle och spolarvätska ingår inte.

Välkommen att kontakta oss för mer information!

BOKA PROVKÖRNING KONTAKTA SÄLJARE frågor och svar – FAQ Läs mer om abonnemanget

 

Kontaktpersoner

Gustaf Wahlberg

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 09

gustaf.wahlberg@rebil.se

Hogir Oguz

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 87

hogir.oguz@rebil.se

Hassan Madi

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 04

hassan.madi@rebil.se

Magnus Gråbo

Nybilsansvarig

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge Falun

023-588 69

magnus.grabo@rebil.se

Hans Hedlund

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 47

hans.hedlund@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 15

mattias.zetterqvist@rebil.se

Thomas Warnerfjord

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

thomas.warnerfjord@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 04

asa.landstrom@rebil.se

Fredrik Gråbo

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 13

fredrik.grabo@rebil.se

Magnus Nyström

Marknadschef/Försäljningschef

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Joakim Waksam

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 21

joakim.waksam@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se