Dacia

Dacia står för prisvärda bilar med bra utrustning. Här får du modern teknik och säkra bilar. Modellerna utmärker sig med sina generösa utrymmen för passagerare, tillhörigheter och bagage. Med 120-års erfarenhet och teknisk expertis, har Dacia skapat pålitliga, praktiska och framför allt prisvärda bilar – alltid med 3 års garanti.

I 15 år har Dacia utmärkt sig inom bilsektorn för sin okonventionella anda. I en värld som blir allt mer komplex fokuserar Dacia på det väsentliga; att göra nya bilar överkomliga för så många människor som möjligt. Sandero har blivit en bästsäljande stadsbil. Duster har demokratiserat SUV-världen. Dessa ikoniska produkter har bidragit till Dacias framgångssaga. Dacia säljs i 44 länder och har mer än 7 miljoner kunder. 

Men hur kan en Dacia vara så billig men samtidigt kännas så rejäl? I grunden handlar det om att göra saker på ett smartare sätt i produktionen. Ta en tur till oss på Rolf Ericson Bil och upplev Dacia – vi lovar, det är värt det.

Personbilar


Sandero

Sandero

Duster

Duster

 

Transportbilar


Dokker Van

Dokker Van

 

SE ERBJUDANDEN FRÅN DACIA

 

Kontaktpersoner

Gustaf Wahlberg

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 09

gustaf.wahlberg@rebil.se

Hogir Oguz

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 87

hogir.oguz@rebil.se

Hassan Madi

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 04

hassan.madi@rebil.se

Magnus Gråbo

Nybilsansvarig

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge Falun

023-588 69

magnus.grabo@rebil.se

Hans Hedlund

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 47

hans.hedlund@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 15

mattias.zetterqvist@rebil.se

Thomas Warnerfjord

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

thomas.warnerfjord@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 04

asa.landstrom@rebil.se

Fredrik Gråbo

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 13

fredrik.grabo@rebil.se

Magnus Nyström

Marknadschef/Försäljningschef

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Joakim Waksam

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 21

joakim.waksam@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se