Renault

 

Med motorsport i sitt DNA skapar Renault sin version av de perfekta personbilarna, med miljö, säkerhet och teknik i spetsen. Renault ligger med sin E-TECH Hybridteknik i framkant när det gäller elbilssatsningar. Säkerhet är en viktig aspekt när Renault bygger sina bilar och man har i stort sett alltid 5 stjärnor av Euro NCAP.  Det breda modellprogrammet i kombination med smarta paketlösningar för finansiering och försäkring, gör att du kan hitta den bilmodell som passar just dig och din plånbok. Dessutom har du alltid 5 års garanti. Modellerna måste upplevas, så ta en tur till oss på Rolf Ericson Bil och provkör Renault – vi lovar, det är värt det.

Upptäck alla Renaultmodeller här, från den lilla elbilen Zoe och praktiska Crossovermodeller till den stora transportbilen Master.

Personbilar

 

Renault ZOE electric

Zoe

Zoe 100% el

Clio

Clio

Clio RS

Clio RS

Captur

Captur

Mégane

Mégane

Mégane Sport Tourer

Mégane Sport Tourer

Kadjar

Kadjar

Trafic Passenger

Trafic Passenger


Transportbilar

Kangoo

Kangoo

Kangoo ZE

Kangoo ZE

Trafic

Trafic

Master

Master

 

 

 

SE ERBJUDANDEN FRÅN RENAULT

Kontaktpersoner

Gustaf Wahlberg

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 09

gustaf.wahlberg@rebil.se

Hogir Oguz

Säljare Renault personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 87

hogir.oguz@rebil.se

Hassan Madi

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 04

hassan.madi@rebil.se

Magnus Gråbo

Nybilsansvarig

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge Falun

023-588 69

magnus.grabo@rebil.se

Hans Hedlund

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 47

hans.hedlund@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 15

mattias.zetterqvist@rebil.se

Thomas Warnerfjord

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

thomas.warnerfjord@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 04

asa.landstrom@rebil.se

Fredrik Gråbo

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 13

fredrik.grabo@rebil.se

Magnus Nyström

Marknadschef/Försäljningschef

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Joakim Waksam

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 21

joakim.waksam@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se