Slutförsäljning modellår 2017

Just nu pågår slutförsäljning av kvarvarande Volvo modellår 2017 vilket innebär att du har chansen att köpa en ny Volvo till riktigt bra pris. En bil som dessutom står hos oss och väntar på dig. Du har bland annat sista chansen att köpa Sveriges populäraste SUV, XC60 Classic. 

Sista chansen på Sveriges populäraste SUV – nu till oslagbart pris

Vi har laddat upp i våra hallar med Sveriges populäraste SUV, Volvo XC60 Classic, Rolf Ericson Bil Edition där vi just nu bjuder på vinterhjul, AWD fyrhjulsdrift och automat* Dessutom har vi kampanjpriser på tillval så att du kan bygga ihop just din variant av Sveriges populäraste SUV. 

PRISEXEMPEL:
Volvo XC60 D3 Classic Kinetic Edition

150 hk, från 299 900:- (ord 329 900:-) 

Volvo XC60 D4 AWD, automat, Classic Momentum
190 hk, från 349 900:- (ord 369 900:-)

Utrustad med 18” aluminiumfälgar, adaptiv farthållare med autobroms, aktivt helljus, trafikskyltsinformation, autobroms fotgängare/cyklist, trötthetsvarnare, aktiva Xenonstrålkastare, parkeringssensor bak, digital förardisplay, 7” mediaskärm, regnsensor m m.

Förbr. l/100 km bl. körn: 4,5–7,7. CO2 g/km: 117–179 (XC60 D3 man–XC60 T6 AWD). Miljöklass Euro 6b. Bilen på bilderna är extrautrustad. *Fri AWD+aut till D4, fri aut till D3 (ej Kinetic Edition). Fria vinterhjul gäller t o m 30/6, 2017. **Erbjudandena gäller Volvo XC60 Modellår 2017.

Volvo Inclusive Billån – nu med fri service i tre år*

Köper du en ny Volvo modellår 2017 idag med Volvo Inclusive Billån så ingår fri service i tre år eller max 4500 mil). Med Volvo Inclusive Billån ingår allt i månadskostnaden när du köper en ny Volvo – finansiering, serviceavtal, försäkring och Volvokort med extra drivmedelsrabatt.

Volvo Inclusive Privatleasing – nu med fri service och fri försäkring i tre år*

Köper du en ny Volvo modellår 2017 idag med Inclusive Privatleasing så ingår fri service och försäkring (3 år eller max 4500 mil). Volvo Inclusive Privatleasing ger dig tre års totalt bekymmersfritt bilägande där det enda du betalar är din månadskostnad, vägtrafikskatt och bränsle. Med Volvo Inclusive Privatleasing tar vi hand om service och annat jobbigt.

Läs mer om Volvo Inclusive Privatleasing och Volvo Inclusive Billån

*Erbjudandet gäller Volvo modellår 2017 med reservation för slutförsäljning . Erbjudandet gäller alla modeller utom nya V90, S90 och XC90. 

Se alla lagerbilar här

Kontaktpersoner

Tomas Milasas

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

tomas.milasas@rebil.se

Malin Bustad

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-58811

malin.bustad@rebil.se

Robert Eriksson

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023–588 16

robert.eriksson@rebil.se

Mikael Waksam

Försäljningschef

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-25 77 17

mikael.waksam@rebil.se

Magnus Nyström

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Ludvig Enqvist

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

0243-25 77 10

ludvig.enqvist@rebil.se

Lovisa Ahlin

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 24

lovisa.ahlin@rebil.se

Joakim Waksam

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 17

joakim.waksam@rebil.se

Anna Gustavsson

Försäljningsledning

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge Falun

023-588 59

anna.gustavsson@rebil.se

Anki Linell

Administration bilförsäljning

Administration, Bilförsäljning, Borlänge Falun

023-588 12

anki.linell@rebil.se

Helena Turpeinen Jacobs

Administratör bilförsäljning

Administration, Bilförsäljning, Borlänge Falun

0243-25 77 16

helena.jacobs@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Mattias Nyström

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 21

mattias.nystrom@rebil.se

Mesut Meral

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 42

mesut.meral@rebil.se

Ola Rylander

Key Account Manager

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-257759

ola.rylander@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se

Per Ericson

Leveransansvarig

Bilförsäljning, Borlänge

0243-25 77 12

per.ericson@rebil.se