Våra medarbetare

Inom Rolf Ericson Bil i Borlänge och Falun arbetar drygt hundra människor tillsammans. Här hittar du kontaktuppgifter till oss alla!

Tuija Valkola

Butiksbiträde

Närbutik, Falun

023-58871

Tommy Törnblom

Säljare reservdelar, grossist

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

tommy.tornblom@rebil.se

Tomas Skoog

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 54

tomas.skoog@rebil.se

Tommy Johansson

Verkstadstekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 32

tommy.johansson@rebil.se

Tomas Fredriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 86

tomas.fredriksson@rebil.se

Tobias Sigvardsson

Reservdelschef

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

tobias.sigvardsson@rebil.se

Stefan Edvinsson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 68

stefan.edvinsson@rebil.se

Samuel Ahlin

Bilvårdstekniker

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Sarah Folkesson

Butiksbiträde

Närbutik, Falun

023-588 71

Sakari Kerkelä

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 66

sakkari.kerkela@rebil.se

Rodrigo Salas Risso

Bilvårdstekniker

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Rolf Mäkelä

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

rolf.makela@rebil.se

Robert Belin

Däckverkstad

Däckcenter, Borlänge

0243-25 77 88

Peter Svensk

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Verkstad, Falun

023-588 35

peter.svensk@rebil.se

Radomir Jovanovic

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Falun

023-588 31

radomir.jovanovic@rebil.se

Peter Engvall

Säljare reservdelar

Reservdelar, Falun

023-588 70

peter.engvall@rebil.se

Peter Holver

Servicemarknadschef

Företagsledning, Borlänge Falun

0243-25 77 65

peter.holver@rebil.se

Per Granberg

Säljare reservdelar

Reservdelar, Falun

023-588 70

per.granberg@rebil.se

Peter Andersson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 62

peter.andersson@rebil.se

Per Ericson

Leveransansvarig

Bilförsäljning, Borlänge

0243-25 77 12

per.ericson@rebil.se

Per-Arne Johansson

Bilvårdstekniker

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Patrik Djuse

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 07

patrik.djuse@rebil.se

Per Andersson

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 95

per.andersson@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se

Niklas Steen

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 36

niklas.steen@rebil.se

Ola Rylander

Key Account Manager

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-257759

ola.rylander@rebil.se

Mikael Nordlund

Biluthyrare

Biluthyrning, Falun

023-588 72

hertz.falun@rebil.se

Mikael Karlsson

Bilvårdstekniker

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Mikael Björk

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92

Mesut Meral

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 42

mesut.meral@rebil.se

Mikael Bergström

Däckmekaniker

Däckcenter, Borlänge

0243-25 77 88

Matz Andersson

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 95

Mattias Persson

Personlig servicetekniker Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 09

mattias.persson@rebil.se

Mattias Nyström

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 21

mattias.nystrom@rebil.se

Mattias Lampén

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

mattias.lampen@rebil.se

Mats Nordström

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 53

mats.nordstrom@rebil.se

Mats Jansson

Servicerådgivare

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 64

mats.jansson@rebil.se

Mathias Rexefjord

IT-ansvarig

Administration, Borlänge Falun

0243-25 77 20

mathias.rexefjord@rebil.se

Mats Hedlöv

Verkstadstekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 90

mats.hedlov@rebil.se

Martin Fahlström

Däck- & direktservice

Däckcenter, Falun

023-588 87

martin.fahlstrom@rebil.se

Martin Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 23

martin.eriksson@rebil.se

Markus Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 16

markus.eriksson@rebil.se

Markus Andersson

Bilvårdstekniker

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Maria Bergström

Redovisning

Administration, Falun

0243-25 77 78

maria.bergstrom@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Marina Jonsson

Butiksbiträde

Närbutik, Falun

023-588 71

Magnus Elfving

Stationschef

Biluthyrning, Falun

023-588 79

magnus.elfving@rebil.se

Magnus Björk

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

magnus.bjork@rebil.se

Leo Struve

Bilvårdstekniker

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Krister Harju Hallberg

Verkmästare

Däckcenter, Borlänge

0243-25 77 67

krister.harju-hallberg@rebil.se

Kjell Jansson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 19

kjell.jansson@rebil.se

Keijo Pulkkinen

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 06

keijo.pulkkinen@rebil.se

Karin Eriksson

Reception & växel

Administration, Borlänge

023-588 41

karin.eriksson@rebil.se

Jonas Skogbergs

Stationschef

Biluthyrning, Borlänge

0243-25 77 76

jonas.skogbergs@rebil.se

Johan Hanis

Säljare reservdelar

Reservdelar, Falun

023-588 70

johan.hanis@rebil.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 69

johan.eriksson@rebil.se

Johan Ankert

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 25

johan.ankert@rebil.se

Joakim Trogen

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 22

joakim.trogen@rebil.se

Joakim Sunesson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 10

joakim.sunesson@rebil.se

Joakim Jonsson

Däckmekaniker

Däckcenter, Borlänge

0243-25 77 88

Joakim Hellström

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

joakim.hellstrom@rebil.se

Jimmy Sandberg

Lackerare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

jimmy.sandberg@rebil.se

Jimmy Hammarström

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

jimmy.hammarstrom@rebil.se

Helena Turpeinen Jacobs

Administratör bilförsäljning

Administration, Bilförsäljning, Borlänge Falun

0243-25 77 16

helena.jacobs@rebil.se

Håkan Källgren

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 14

hakan.kallgren@rebil.se

Håkan Erikérs

Utbildning & support

Verkstad, Borlänge Falun

023-588 66

hakan.erikers@rebil.se

Fredrik Törsfeldt

Däck- & direktservice

Däckcenter, Falun

023-588 50

fredrik.torsfeldt@rebil.se

Fredrik Tangen

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 13

fredrik.tangen@rebil.se

Fredrik Karlsson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Falun

023-588 52

fredrik.karlsson@rebil.se

Erik Wiberg

Personlig servicetekniker, direktverkstad

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 63

erik.wiberg@rebil.se

Daniel Sjöstrand

Lackering

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 93

daniel.sjöstrand@rebil.se

Clas Ericson

Affärsutveckling

Administration, Falun

023-588 01

clas.ericson@rebil.se

Daniel Fredriksson

Personlig servicetekniker, transportbilar

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 86

bo.daniel.fredriksson@rebil.se

Carl-Magnus Holmqvist

Personlig servicetekniker, transportbilar

Verkstad, Falun

023-588 30

carl-magnus.holmqvist@rebil.se

Björn Liedström

Kvalitet & miljö

Kvalitet, miljö & fastighet, Borlänge Falun

0243-25 77 49

bjorn.liedstrom@rebil.se

Björn Bergman

Verkstadschef

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 36

bjorn.bergman@rebil.se

Annelie Engh Pettersson

Butiksbiträde

Närbutik, Falun

023-588 71

Anki Linell

Administration bilförsäljning

Administration, Bilförsäljning, Borlänge Falun

023-588 12

anki.linell@rebil.se

Anna Gustavsson

Försäljningsledning

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge Falun

023-588 59

anna.gustavsson@rebil.se

Anders Waltari

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

anders.waltari@rebil.se

Andreas Östlund

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92

andreas.ostlund@rebil.se

Anders Skogqvist

HR & projekt

Företagsledning, Borlänge Falun

023-588 34

anders.skogqvist@rebil.se

Anders Norman

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 12

anders.norman@rebil.se

Anders Jönsson

Lackerare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

anders.jonsson@rebil.se

Anders Isaksson

Verkmästare

Skadecenter, Falun

023-588 92

anders.isaksson@rebil.se

Anders Holmgren

Verkmästare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 81

anders.holmgren@rebil.se

Adam Dahlström

Biluthyrare

Biluthyrning, Falun

023-588 72

hertz.falun@rebil.se

Fredrik Darvell

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92

fredrik.darvell@rebil.se

Jan Nordlund

Säljare reservdelar

Reservdelar, Falun

023-588 70

jan.nordlund@rebil.se

Jeanette Norén

Redovisningsansvarig

Administration, Falun

023-588 43

jeanette.noren@rebil.se

Joakim Waksam

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 17

joakim.waksam@rebil.se

Kicki Ängsås

Reservdelschef/Stationschef

Närbutik, Reservdelar, Falun

023-588 45

kicki.angsas@rebil.se

Lars Stålberg

Ekonomichef

Administration, Falun

023-588 05

lars.stalberg@rebil.se

Lovisa Ahlin

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 24

lovisa.ahlin@rebil.se

Ludvig Enqvist

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

0243-25 77 10

ludvig.enqvist@rebil.se

Magnus Karlsson

Bilvårdschef

Bilvård, Borlänge Falun

0243-300 102

magnus.karlsson@rebil.se

Magnus Karlsson

Verkstadschef

Verkstad, Falun

023-588 02

karlsson.magnus@rebil.se

Magnus Nyström

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Mats Wadström

Godsmottagningen

Reservdelar, Falun

023-588 70

mats.wadstrom@rebil.se

Mikael Waksam

Försäljningschef

Bilförsäljning, Företagsledning, Säljare, Borlänge Falun

0243-25 77 17

mikael.waksam@rebil.se

Patrik Sehlin

Biluthyrare

Biluthyrning, Borlänge

0243-25 77 72

hertz.borlange@rebil.se

Robert Eriksson

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023–588 16

robert.eriksson@rebil.se

Mattias Eliasson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-300107

mattias.eliasson@rebil.se

Rolf Ericson

Koncernchef

Företagsledning, Falun

023-58818

rolf.ericson@rebil.se

Peter Palmqvist

VD

Företagsledning, Borlänge Falun

023-58848

peter.palmqvist@rebil.se

Hassan Jafari

Personlig servicetekniker, Transportbilar

Verkstad, Falun

023-588 21

hassan.jafari@rebil.se

Malin Bustad

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-58811

malin.bustad@rebil.se

Monica Johnson

Marknadssamordnare

Marknad, Borlänge

0243-25 77 19

monica.johnson@rebil.se

Jan Hammarström

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92

David Evertsson

Biluthyrare

Biluthyrning, Borlänge

0243-25 77 72

hertz.borlange@rebil.se

Johan Hult

Biluthyrare

Biluthyrning, Borlänge

0243-25 77 72

hertz.borlange@rebil.se

Ingrid Johansson

HR

Administration, Falun

023-588 27

ingrid.johansson@rebil.se

Emma Spångberg

Redovisning

Administration, Falun

0243-25 77 27

emma.spangberg@rebil.se

Cecilia Sjöström

Redovisning

Administration, Falun

0243-300 126

cecilia.sjostrom@rebil.se

Tomas Milasas

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

tomas.milasas@rebil.se

Marcus Kirchhoff

BILVÅRDSTEKNIKER

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Agust Bergs

Personlig Servicetekniker

Verkstad, Falun

023-588 51

agust.bergs@rebil.se