Våra medarbetare

Inom Rolf Ericson Bil i Borlänge och Falun arbetar drygt hundra människor tillsammans. Här hittar du kontaktuppgifter till oss alla!

Tomas Skoog

Skaderådgivare

Skadecenter, Falun

023-588 92

tomas.skoog@rebil.se

Tommy Johansson

Verkstadstekniker

Verkstad, Falun

023-588 32

tommy.johansson@rebil.se

Tobias Sigvardsson

Reservdelschef

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

tobias.sigvardsson@rebil.se

Stefan Edvinsson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 68

stefan.edvinsson@rebil.se

Samuel Ahlin

Bilvårdstekniker

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Sakari Kerkelä

Internbilstekniker

Verkstad, Borlänge

sakari.kerkela@rebil.se

Rodrigo Salas Risso

BILVÅRDSTEKNIKER

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Rolf Mäkelä

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

rolf.makela@rebil.se

Radomir Jovanovic

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 31

radomir.jovanovic@rebil.se

Peter Holver

Servicemarknadschef

Företagsledning, Borlänge Falun

0243-25 77 65

peter.holver@rebil.se

Per Granberg

Säljare reservdelar

Reservdelar, Falun

023-588 70

per.granberg@rebil.se

Peter Andersson

Teknisk kundsupport

Kundsupport, Borlänge Falun

0243-25 77 62

peter.andersson@rebil.se

Per Ericson

Leveransansvarig

Bilförsäljning, Borlänge

0243-25 77 12

per.ericson@rebil.se

Per-Arne Johansson

Bilvårdstekniker

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Patrik Djuse

Internbilstekniker

Verkstad, Borlänge

patrik.djuse@rebil.se

Per Andersson

Skadecoach

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

per.andersson@rebil.se

Pär Karlsson

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 11

par.karlsson@rebil.se

Niklas Sten

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 36

niklas.sten@rebil.se

Ola Rylander

Key Account Manager

Bilförsäljning, Företagsledning, Borlänge Falun

0243-257759

ola.rylander@rebil.se

Mikael Nordlund

BILVÅRDSTEKNIKER

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Mikael Karlsson

Bilvårdstekniker

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Mikael Björk

Skadecoach

Skadecenter, Falun

023-588 92

Matz Andersson

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

Mattias Persson

Servicetekniker

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

Mats Nordström

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 53

mats.nordstrom@rebil.se

Mats Jansson

Internsupport

Kundsupport, Borlänge

0243-25 77 64

mats.jansson@rebil.se

Martin Fahlström

Däck- & direktservice

Däckcenter, Falun

023-588 87

martin.fahlstrom@rebil.se

Markus Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 16

markus.eriksson@rebil.se

Markus Andersson

Bilvårdstekniker

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Marcus Näs

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

023-588 14

marcus.nas@rebil.se

Magnus Hellberg

Säljare transportbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 13

magnus.hellberg@rebil.se

Magnus Elfving

Biluthyrare

Biluthyrning, Falun

023-588 72

hertz.falun@rebil.se

Magnus Björk

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

magnus.bjork@rebil.se

Krister Harju Hallberg

Chef däckcenter

Däckcenter, Borlänge

0243-25 77 67

krister.harju-hallberg@rebil.se

Kjell Jansson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 19

kjell.jansson@rebil.se

Keijo Pulkkinen

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 06

keijo.pulkkinen@rebil.se

Karin Eriksson

Reception & växel

Kundsupport, Borlänge Falun

023-588 41

karin.eriksson@rebil.se

Jonas Skogbergs

Ansvarig Biluthyrning/Bilvård

Biluthyrning, Bilvård, Borlänge Falun

0243-25 77 76

jonas.skogbergs@rebil.se

Johan Hanis

Reservdelschef Falun

Reservdelar, Falun

023-588 70

johan.hanis@rebil.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 69

johan.eriksson@rebil.se

Johan Ankert

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 25

johan.ankert@rebil.se

Joakim Trogen

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 22

joakim.trogen@rebil.se

Joakim Jonsson

Däckmekaniker

Däckcenter, Borlänge

0243-25 77 88

Joakim Hellström

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

joakim.hellstrom@rebil.se

Jimmy Sandberg

Lackerare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

jimmy.sandberg@rebil.se

Jimmy Hammarström

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

jimmy.hammarstrom@rebil.se

Helena Turpeinen Jacobs

Administratör bilförsäljning

Administration, Bilförsäljning, Borlänge Falun

0243-25 77 16

helena.jacobs@rebil.se

Håkan Källgren

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 14

hakan.kallgren@rebil.se

Håkan Erikérs

Utbildning & support

Verkstad, Borlänge Falun

023-588 66

hakan.erikers@rebil.se

Fredrik Törsfeldt

Däck- & direktservice

Däckcenter, Falun

023-588 50

fredrik.torsfeldt@rebil.se

Fredrik Tangen

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 13

fredrik.tangen@rebil.se

Erik Wiberg

Direktverkstad

Verkstad, Borlänge

Daniel Fredriksson

Personlig servicetekniker, transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 86

bo.daniel.fredriksson@rebil.se

Carl-Magnus Holmqvist

Personlig servicetekniker, transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 30

carl-magnus.holmqvist@rebil.se

Björn Bergman

Verkstadschef

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 36

bjorn.bergman@rebil.se

Anki Linell

Administration bilförsäljning

Administration, Bilförsäljning, Borlänge Falun

023-588 12

anki.linell@rebil.se

Anna Gustavsson

Chef Kundcenter

Administration, Företagsledning, Borlänge Falun

023-588 59

anna.gustavsson@rebil.se

Anders Waltari

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

anders.waltari@rebil.se

Andreas Östlund

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92

andreas.ostlund@rebil.se

Anders Skogqvist

Projektledare

Företagsledning, Borlänge Falun

023-588 34

anders.skogqvist@rebil.se

Anders Isaksson

Skaderådgivare

Skadecenter, Falun

023-588 92

anders.isaksson@rebil.se

Anders Holmgren

Skadechef

Företagsledning, Skadecenter, Borlänge Falun

0243-25 77 81

anders.holmgren@rebil.se

Fredrik Darvell

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92

fredrik.darvell@rebil.se

Jan Nordlund

Internsupport

Kundsupport, Falun

023-588 70

jan.nordlund@rebil.se

Jeanette Norén

Redovisningsansvarig

Administration, Borlänge Falun

023-588 43

jeanette.noren@rebil.se

Joakim Waksam

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 17

joakim.waksam@rebil.se

Kicki Ängsås

Chef Kundsupport/Stationsansvarig Tvätta&Tanka

Kundsupport, Borlänge Falun

023-588 45

kicki.angsas@rebil.se

Lars Stålberg

Ekonomiansvarig

Administration, Borlänge Falun

023-588 05

lars.stalberg@rebil.se

Lovisa Ahlin

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 24

lovisa.ahlin@rebil.se

Magnus Karlsson

Chef Däckcenter

Däckcenter, Falun

023-588 20

magnus.karlsson@rebil.se

Magnus Nyström

Försäljningschef Falun

Bilförsäljning, Säljare, Falun

0243-25 77 56

magnus.nystrom@rebil.se

Mats Wadström

Godsmottagningen

Reservdelar, Falun

023-588 70

mats.wadstrom@rebil.se

Mikael Waksam

Försäljningschef Borlänge

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 17

mikael.waksam@rebil.se

Mattias Eliasson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 07

mattias.eliasson@rebil.se

Rolf Ericson

Koncernchef

Företagsledning, Falun

023-58818

rolf.ericson@rebil.se

Peter Palmqvist

VD

Företagsledning, Borlänge Falun

023-58848

peter.palmqvist@rebil.se

Monica Johnson

Marknadssamordnare

Marknad, Borlänge

0243-25 77 19

monica.johnson@rebil.se

Ingrid Johansson

HR

Administration, Företagsledning, Borlänge Falun

023-588 27

ingrid.johansson@rebil.se

Emma Spångberg

Redovisning

Kundsupport, Borlänge Falun

0243-25 77 27

emma.spangberg@rebil.se

Daniel Bergman

BILVÅRDSTEKNIKER

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Fredrik Gråbo

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 13

fredrik.grabo@rebil.se

Åsa Landström

SÄLJARE PERSONBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 04

asa.landstrom@rebil.se

Imer Maqidonci

BILVÅRDSTEKNIKER

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Emil Sandberg

Personlig Servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 11

emil.sandberg@rebil.se

Samuel Hedlöf

Personlig Servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 15

samuel.hedlof@rebil.se

Thomas Warnerfjord

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 14

thomas.warnerfjord@rebil.se

Mattias Zetterqvist

SÄLJARE TRANSPORTBILAR

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 15

mattias.zetterqvist@rebil.se

Daniel Pettersson

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 90

Hanna Salander

Kvalitet- och miljöansvarig

Företagsledning, Kvalitet, miljö & fastighet, Borlänge Falun

0243-25 77 49

hanna.salander@rebil.se

Martin Eriksson

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 23

martin.eriksson@rebil.se

Marcus Sjöstrand

Verkstadscoach Volvo

Verkstad, Falun

023 588 42

marcus.sjostrand@rebil.se

Linus Slåtteby

Personlig servicetekniker Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 90

linus.slatteby@rebil.se

Klas Friberg

Glastekniker

Glasa, Falun

023-588 83

klas.friberg@rebil.se

Ahmad Hamo

Servicetekniker Renault

Servicetekniker, Verkstad, Falun

Peter Engvall

Säljare Reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

peter.engvall@rebil.se

Jennifer Nises

Säljare Reservdelar

Reservdelar, Falun

023-588 70

jennifer.nises@rebil.se

Tina Heurlin

Kundsupport, Borlänge Falun

023-588 46

tina.heurlin@rebil.se

Cecilia Sjöström

Kundsupport, Borlänge Falun

0243-25 77 20

cecilia.sjostrom@rebil.se

Jenny Hassblom

Säljare Reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

jenny.hassblom@rebil.se

Joakim Temrin

Säljare Reservdelar

Reservdelar, Falun

023-588 70

joakim.temrin@rebil.se

Andreas Hallgren

Skaderådgivare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

andreas.hallgren@rebil.se

Niclas Storbacka

Skaderådgivare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

niclas.storbacka@rebil.se

Cecilia Hagdahl

Ekonomichef

Administration, Företagsledning, Borlänge Falun

023-588 26

cecilia.hagdahl@rebil.se

Alexander Glad

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 38

alexander.glad@rebil.se

Alexander Lindh

Personlig servicetekniker Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023 -588 51

alexander.lindh@rebil.se

Mesut Meral

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 42

mesut.meral@rebil.se

Kevin Olofsson

Bilvårdstekniker

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

Hans Björk

Servicetekniker

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 49

hans.bjork@rebil.se

Viktor Burström

VERKSTADSCOACH

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 61

viktor.burstrom@rebil.se

Dennis Söderström

Personlig servicetekniker Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 08

dennis.soderstrom@rebil.se

Duncan Hout

Personlig servicetekniker renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

duncan.hout@rebil.se

Casper Söderlind

Internbilstekniker

Verkstad, Borlänge

casper.soderlind@rebil.se

Hans Hedlund

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Falun

023-588 47

hans.hedlund@rebil.se

Viktor Danerhag

Verkstad, Borlänge

Filip Skoglund

Bilvårdstekniker

Bilvård, Falun

023-588 60

rekondfln@rebil.se

Albin Nylén

Säljare reservdelar

Reservdelar, Borlänge

0243-25 77 70

albin.nylen@rebil.se

Ricky Ekenlöw

DÄCK- & DIREKTSERVICE

Däckcenter, Falun

023-588 87

ricky.ekenlow@rebil.se

Örjan Wikström

Personlig Servicetekniker, Transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 61

orjan.wikstrom@rebil.se

Markus Fredriksson

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92

Rickard Persson

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

Erik Westlund

Lackcoach

Skadecenter, Falun

0243-25 77 92

Martin Yngvesson

Lackerare

Skadecenter, Borlänge

Sanna Larsson

Lackerare

Skadecenter, Falun

Johan Lindgren

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

Carl Wijnbladh

Fastighetsskötare

Fastighet, Borlänge Falun

0243-25 77 99

carl.wijnbladh@rebil.se

Sandra Alfvin

Verkstadschef

Verkstad, Falun

023-588 02

sandra.alfvin@rebil.se

Anders Håkman

Säljare personbilar

Bilförsäljning, Säljare, Borlänge

0243-25 77 21

anders.hakman@rebil.se

Alexander Arvidsson

Kundmottagare

Däckcenter, Borlänge

0243-25 77 88

alexander.arvidsson@rebil.se

Patrik Hurtig

Biluthyrare

Biluthyrning, Borlänge

0243-25 77 72

hertz.borlange@rebil.se

Patrik Nyström

Bilvårdstekniker

Bilvård, Borlänge

0243-25 77 60

rekondblge@rebil.se

David Gunnars

Lackcoach

Skadecenter, Falun

023-588 92

Jacob Skoog

Lackerare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

Karl Gellin

Skadetekniker

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

Nenad Kuzeljevic

Lackerare

Skadecenter, Borlänge

0243-25 77 92

Kristoffer Jönsson

Skadetekniker

Skadecenter, Falun

023-588 92