Verkstad

Vi är auktoriserad verkstad för Volvo, Renault och Dacia och våra tekniker är specialutbildade på Volvo, Renault och Dacia. Att vi som experter och representanter för våra bilmärken kan serva och reparera bilen bäst är självklart. Men att ge bra service handlar också om att erbjuda tjänster som är anpassade efter dig, ditt liv och ditt bilägande – det ska vara tryggt och enkelt för dig att låta oss ta hand om din bil. Boka din tid här nedan, eller genom att kontakta din personliga servicetekniker.

För dig som servar och reparerar din Volvo, Renault och Dacia hos oss erbjuder vi:

  1. Personlig servicetekniker
    Med en Personlig servicetekniker har du en enda kontakt i verkstaden som tar hand om din bil. Du bokar, lämnar och hämtar din bil direkt hos din Personliga servicetekniker och det är han eller hon som svarar på dina frågor. Ditt verkstadsbesök blir enklare, snabbare och lite mer personligt.
  2. Lämna bilen när det passar
    Lämna bilen till service när det passar dig bäst på dygnet. Kommer du när vi har stängt droppar du nyckeln i vår servicebox.
  3. Transporthjälp
    Vi erbjuder morgontransport inom Borlänge och Falun varje vardag kl 7.30. Vi har även fria lånecyklar. Du kan också boka en hyrbil till ett fast förmånligt pris samtidigt som du bokar servicen.
  4. Prisgaranti
    Som märkesverkstad är vi experter på Volvo, Renault och Dacia. Med vår kunskap kan vi garantera dig att vi servar och reparerar din bil till bästa priset i Falun och Borlänge. Om du mot förmodan skulle erhålla samma service/reparation till ett lägre pris hos en annan verkstad i Falun eller Borlänge ger vi dig det lägre priset minus 10%.

 
Boka tid för person- och transportbil BOKA TID FÖR UTLANDSREGISTRERAD BIL

Kontaktpersoner

Agust Bergs

Personlig Servicetekniker

Verkstad, Falun

023-588 51

agust.bergs@rebil.se

Mattias Eliasson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-300107

mattias.eliasson@rebil.se

Magnus Karlsson

Verkstadschef

Verkstad, Falun

023-588 02

karlsson.magnus@rebil.se

Anders Norman

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 12

anders.norman@rebil.se

Björn Bergman

Verkstadschef

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 36

bjorn.bergman@rebil.se

Carl-Magnus Holmqvist

Personlig servicetekniker, transportbilar

Verkstad, Falun

023-588 30

carl-magnus.holmqvist@rebil.se

Daniel Fredriksson

Personlig servicetekniker, transportbilar

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 86

bo.daniel.fredriksson@rebil.se

Erik Wiberg

Personlig servicetekniker, direktverkstad

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 63

erik.wiberg@rebil.se

Fredrik Karlsson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Falun

023-588 52

fredrik.karlsson@rebil.se

Fredrik Tangen

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 13

fredrik.tangen@rebil.se

Håkan Erikérs

Utbildning & support

Verkstad, Borlänge Falun

023-588 66

hakan.erikers@rebil.se

Håkan Källgren

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 14

hakan.kallgren@rebil.se

Joakim Sunesson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 10

joakim.sunesson@rebil.se

Joakim Trogen

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 22

joakim.trogen@rebil.se

Johan Ankert

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 25

johan.ankert@rebil.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 69

johan.eriksson@rebil.se

Keijo Pulkkinen

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 06

keijo.pulkkinen@rebil.se

Kjell Jansson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 19

kjell.jansson@rebil.se

Markus Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 16

markus.eriksson@rebil.se

Martin Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 23

martin.eriksson@rebil.se

Mats Hedlöv

Verkstadstekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 90

mats.hedlov@rebil.se

Mats Jansson

Servicerådgivare

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 64

mats.jansson@rebil.se

Mats Nordström

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 53

mats.nordstrom@rebil.se

Mattias Persson

Personlig servicetekniker Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 09

mattias.persson@rebil.se

Niklas Steen

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 36

niklas.steen@rebil.se

Patrik Djuse

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 07

patrik.djuse@rebil.se

Peter Andersson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 62

peter.andersson@rebil.se

Radomir Jovanovic

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Falun

023-588 31

radomir.jovanovic@rebil.se

Peter Svensk

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Verkstad, Falun

023-588 35

peter.svensk@rebil.se

Sakari Kerkelä

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 66

sakkari.kerkela@rebil.se

Stefan Edvinsson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 68

stefan.edvinsson@rebil.se

Tomas Fredriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 86

tomas.fredriksson@rebil.se

Tommy Johansson

Verkstadstekniker, Volvo

Verkstad, Falun

023-588 32

tommy.johansson@rebil.se

Tomas Skoog

Verkstadscoach

Verkstad, Falun

023-588 54

tomas.skoog@rebil.se