Personlig servicetekniker

Med en Personlig servicetekniker har du en enda kontakt i verkstaden. Ditt verkstadsbesök blir enklare, snabbare och lite mer personligt. Du behöver inte gå via kundmottagare och andra mellanhänder. Risken för missförstånd och andra onödiga problem som kan uppstå vid överlämningar mellan olika funktioner och personer blir mindre.

En Personlig servicetekniker tar hand om din bil varje gång du lämnar in den för service eller reparation. Du bokar tiden direkt hos honom eller henne och det är han eller hon som svarar på dina frågor. Din Personliga servicetekniker hjälper dig även med bokning av eventuell kundbil som du kan hyra till ett förmånligt pris medan vi servar din bil.

Boka tid på verkstaden

Kontaktpersoner

Simon Bonde

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 61

simon.bonde@rebil.se

Agust Bergs

Personlig Servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 51

agust.bergs@rebil.se

Anders Norman

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 12

anders.norman@rebil.se

Carl-Magnus Holmqvist

Personlig servicetekniker, transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 30

carl-magnus.holmqvist@rebil.se

Daniel Fredriksson

Personlig servicetekniker, transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 86

bo.daniel.fredriksson@rebil.se

Erik Wiberg

Personlig servicetekniker, direktverkstad

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 63

erik.wiberg@rebil.se

Fredrik Karlsson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 52

fredrik.karlsson@rebil.se

Fredrik Tangen

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 13

fredrik.tangen@rebil.se

Håkan Källgren

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 14

hakan.kallgren@rebil.se

Joakim Sunesson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 10

joakim.sunesson@rebil.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 69

johan.eriksson@rebil.se

Keijo Pulkkinen

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 06

keijo.pulkkinen@rebil.se

Kjell Jansson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 19

kjell.jansson@rebil.se

Markus Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 16

markus.eriksson@rebil.se

Martin Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 23

martin.eriksson@rebil.se

Mats Nordström

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 53

mats.nordstrom@rebil.se

Mattias Persson

Personlig servicetekniker Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 09

mattias.persson@rebil.se

Niklas Steen

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 36

niklas.steen@rebil.se

Patrik Djuse

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 07

patrik.djuse@rebil.se

Radomir Jovanovic

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 31

radomir.jovanovic@rebil.se

Peter Svensk

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 35

peter.svensk@rebil.se

Sakari Kerkelä

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 66

sakkari.kerkela@rebil.se

Stefan Edvinsson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 68

stefan.edvinsson@rebil.se

Tomas Fredriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 86

tomas.fredriksson@rebil.se