Personlig servicetekniker

Hos oss får du en egen Personlig servicetekniker

Med en Personlig Servicetekniker har du en enda kontakt i verkstaden som tar hand om din bil. Din personliga servicetekniker är expert på din bil och vet vad den behöver. Det minskar risken för missförstånd och gör serviceinlämningen smidigare.

 

Din kontaktperson
Din Personliga Servicetekniker tar emot din bokning, utför arbetet, ansvarar för mottagning och leverans samt svarar på frågor kring den service eller de reparationer som utförts. På så sätt får du bättre insyn och förståelse i arbetet med din bil.

Expert på din bil
Våra tekniker är specialutbildade på Volvo, Renault och Dacia för att kunna möta dig och din bils behov. Utbildningen sker på flera nivåer och ger förutom tekniskt kunnande även förståelse för och insikter om kunder.

När du lämnar din bil till oss får du originaldelar, servicegaranti och ett års förlängd assistanstjänst. Dessutom är vi säkra på att vi ger dig de bästa priserna, och kan därför ge dig prisgaranti.

Boka verkstadstid

Kontaktpersoner

Nils-Erik Ekström

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 12

nils-erik.ekstrom@rebil.se

Börje Markus

Servicetekniker

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 90

borje.markus@rebil.se

Örjan Wikström

Personlig Servicetekniker, Transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 61

orjan.wikstrom@rebil.se

Duncan Hout

Personlig servicetekniker renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

duncan.hout@rebil.se

Dennis Söderström

Personlig servicetekniker Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 08

dennis.soderstrom@rebil.se

Hans Björk

Personlig servicetekniker Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 49

hans.bjork@rebil.se

Alfred Åkers

Personlig Servicetekniker Transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 30

alfred.akers@rebil.se

Linus Slåtteby

Personlig servicetekniker Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 21

linus.slatteby@rebil.se

Martin Eriksson

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 23

martin.eriksson@rebil.se

Daniel Pettersson

PERSONLIG SERVICETEKNIKER, VOLVO

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 35

daniel.pettersson@rebil.se

Samuel Hedlöf

Personlig Servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 15

samuel.hedlof@rebil.se

Emil Sandberg

Personlig Servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 11

emil.sandberg@rebil.se

Daniel Fredriksson

Personlig servicetekniker, transportbilar

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 86

bo.daniel.fredriksson@rebil.se

Erik Wiberg

Personlig Servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 63

erik.wiberg@rebil.se

Fredrik Tangen

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 13

fredrik.tangen@rebil.se

Håkan Källgren

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 14

hakan.kallgren@rebil.se

Keijo Pulkkinen

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 06

keijo.pulkkinen@rebil.se

Kjell Jansson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 19

kjell.jansson@rebil.se

Markus Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-30 01 16

markus.eriksson@rebil.se

Mats Nordström

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 53

mats.nordstrom@rebil.se

Niklas Sten

Personlig servicetekniker, Volvo

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 36

niklas.sten@rebil.se

Radomir Jovanovic

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Falun

023-588 31

radomir.jovanovic@rebil.se

Stefan Edvinsson

Personlig servicetekniker, Renault

Servicetekniker, Verkstad, Borlänge

0243-25 77 68

stefan.edvinsson@rebil.se