Personlig servicetekniker i Borlänge

Med en Personlig servicetekniker har du en enda kontakt i verkstaden. Ditt verkstadsbesök blir enklare, snabbare och lite mer personligt. Du behöver inte gå via kundmottagare och andra mellanhänder. Risken för missförstånd och andra onödiga problem som kan uppstå vid överlämningar mellan olika funktioner och personer blir mindre.

En Personlig servicetekniker tar hand om din bil varje gång du lämnar in den för service eller reparation. Du bokar tiden direkt hos honom eller henne och det är han eller hon som svarar på dina frågor. Din Personliga servicetekniker hjälper dig även med bokning av eventuell kundbil som du kan hyra till ett förmånligt pris medan vi servar din bil.

Boka tid på verkstaden

Kontaktpersoner

Mattias Persson

Personlig servicetekniker Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 09

mattias.persson@rebil.se

Patrik Djuse

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 07

patrik.djuse@rebil.se

Stefan Edvinsson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 68

stefan.edvinsson@rebil.se

Joakim Sunesson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 10

joakim.sunesson@rebil.se

Kjell Jansson

Personlig servicetekniker, Renault

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 19

kjell.jansson@rebil.se

Sakari Kerkelä

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 66

sakkari.kerkela@rebil.se

Anders Norman

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 12

anders.norman@rebil.se

Markus Eriksson

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 16

markus.eriksson@rebil.se

Johan Eriksson

Verkstadscoach

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 69

johan.eriksson@rebil.se

Håkan Källgren

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 14

hakan.kallgren@rebil.se

Fredrik Tangen

Personlig servicetekniker, Volvo

Verkstad, Borlänge

0243-30 01 13

fredrik.tangen@rebil.se

Erik Wiberg

Personlig servicetekniker, direktverkstad

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 63

erik.wiberg@rebil.se

Daniel Fredriksson

Personlig servicetekniker, transportbilar

Verkstad, Borlänge

0243-25 77 86

bo.daniel.fredriksson@rebil.se